| koool a întrebat:

Maine trebuie sa trimit un colet, il voi trimite prin posta romana; am emotii. E prima data, merg doar cu un coleg, vreau niste detalii, coletul va fi platit cand va fi primit ( respectivu plateste si transportu)?
VREAU DETALII. ( NU SITE-URI )

OFER FUNDAAAA :*

Răspuns Câştigător
| filipm2001 a răspuns:

Eu zic sa scapi de emotii ca nu-i ca si cum ai merge in armata laughing
Te duci frumos la ghiseu. Ii zici la tanti aia de acolo ca ai dori sa trimiti coletul dar nu prea stii ce trebuie sa faci ca e prima data. Mentionezi ca vrei sa plateasca destinatarul (cu ramburs). Practic ea te va intreba datele tale (nume, adresa, etc.), datele destinatarului, caloarea de ramburs (la care se adauga in final si valoarea livrarii coletului in functie de greutate). Stai linistit ca nu doare si termini repede... cu conditia sa nu fie coada prea lunga laughing
Succeswinking

4 răspunsuri:
| marianna_3496 a răspuns:

Se numeste plata ramburs/Tu platesti taxa de transport la trimiterea coletului,dar poti sa ceri, pe langa banii pe care-i vrei pe colet si taxa de trimitere. Sper ca am inteles, vrei bani pe acest colet? Daca nu, platesti transportul tu la trimitere, fara sa-ti recuperezi banii.Revino cu detalii/

| ElenaErika a răspuns:

Poi tu cand il trimiti la posta il trimiti ramburs[adica cu un mandat si nu platesti tu nimic, persoana care va ridica coletul va plati mandatul cand il va ridica de la oficiul postal, in fata oficiantului]
Funda?batting eyelashes

| koool explică:

Da, vreau bani

| Jeyrey a răspuns:

Din cate stiu se plateste cand il trimiti, depinde unde si depinde de greutate. Persoana care il primeste trebuie doar sa il semneze ca l-a primit.Sau cel putin asa este normal.