| Iosuat a întrebat:

Cat dureaza expedierea unui colet cu Posta Romana, coletul imi vine acasa sau trebuie sa merg dupa el la posta? ofer funda

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dureaza ca 4 zile, posta nu livreaza decat corespondenta scrisa la domiciliu, mergi la oficiul postal pentru colete

| Iosuat explică (pentru suntserios):

Nu conteaza ca acest colet vine din Bucuresti in vestul tarii, Cluj? Sunt sanse sa vina in 4 zile cum zici deci

| suntserios a răspuns (pentru Iosuat):

Cand e vorba de posta romana tine doar de noroc. Da 4 zile e media.

5 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Cam 2-3 zile intre orase, cam 3-4 zile intre oras si comuna. Trebuie sa mergi la posta dupa colet, postasul iti lasa un aviz in cutia postala.

| Iosuat explică (pentru andreia67):

Am inteles, sper ca fiind distanta mare sa nu dureze o saptaman, multumeschappy

| Marrie08 a răspuns:

Trebuie să mergi dupa el, acum depinde.din cate stiu eu coletul va veni în 2-3 sau 4 zile lucrătoare