| Charmant a întrebat:

1.Am primit un colet de la posta si nu stiu daca il pot ridica cu pasaportul.Buletin nu am.
2. Vreau sa trimit un colet prin FanCurier si nu stiu daca pot trimite fara buletin.Credeti ca merge cu pasaportul sau cu certificatul de nastere(original)?
3.Ce trebuie sa fac cand merg la fan curier sa trimit? E prima data cand ma confrunt cu asa ceva?
Fundaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

Răspuns Câştigător
| mary4048 a răspuns:

De trimis, poti trimite cu pasaportul, dar nu sunt convinsa ca functionarii de la posta vor elibera pachetul fara buletin..de ce nu faci unul in regim de urgenta?

| Charmant explică (pentru mary4048):

Imi poti explica cum functioneaza regimul de urgenta?

| mary4048 a răspuns (pentru Charmant):

Cred ca se plateste o taxa in plus..si intereseaza-te si la posta daca iti pot tine pachetul pana este gata buletinul..Bafta!

6 răspunsuri:
| Florincrap a răspuns:

Pai ar trebui sa il poti trimite cu pasaportul. Are aceeasi valoare cu buletinul.
PS:Locuiesti in strainatate?

| Gdeni a răspuns:

Astia de la posta au nevoie de seria +nr+ fata ta si gatawinking

| Charmant explică:

Nu locuiesc in strainatate.

| Antoni0 a răspuns:

Orice act de identitate ar trebui sa fie bun pentru optiunile de mai sus. Fie BI, CI, pasaport sau permis de conducere.