| anonim_4396 a întrebat:

Hi, nu stiu ce sa le iau parintilor si fratelui meu de craciun, ma puteti ajuta si pe mine am un buget de vreo' 400 lei?
Si puteti sa ma ajutati sa imi fac lista de craciun?big grin
P. S. Am 12 ani big grin

2 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Salut!

Daca ii cunosti bine, inseamna ca sti si ce le place. Iti recomand sa le cumperi niste haine (astea sunt bune oricum) dar e cam mic bugetul tau pentru asa ceva.

In schimb, pe parinti ai putea sa incerci sa-i surprinzi cu ceva lucrat manual de tine (sunt convins ca nu-i intereseaza cat costa cadoul pe care il primesc) si sa folosesti restul bugetului pentru a achizitiona cevva frumos fratelui tau.

| ada999 a răspuns:

Pai, daca ai 400 de lei poti sa le iei multe lucruri, dar eu m-am gandit ca poate mamei tale ai putea sa-i iei un parfum si un gel de dus de la avon, tatalui gel de dus, gel de ras, un parfum, iar fratelui depinde de varsta, daca e mai mic poti sa-i iei o masinuta teleghidata, un joc, dar daca e mai mare un gel de dus, un parfum sau un portofel... si eu cu sora mea o sa cumparam familiei cadouri de craciun(si spre surprinderea mae si eu am tot 12 ani)