| ionela19 a întrebat:

am luat la teza un 7 crying ceea ce e neobisnuit la mine...si nu stiu cum sa le spun parintilor sigh ma puteti ajuta? multumesc

Răspuns Câştigător
| Gheisha a răspuns:

Uite asa:,, Mama/Tata, trebuie sa iti spun ceva. Uite, ne-a adus tezele si eu am luat o nota nu asa de buna..Am luat un sapte...''
Si apoi continui conversatia in functie de raspunsul parintelui.
Spe ca te-am ajuta, si nu fii suparata! E doar o nota! happy

5 răspunsuri:
| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Deci fa asawinking: spune ca este o nota buna in comparatie cu cele ale colegilor(asta in cazul in care s-au luat multe note mici); fa-i sa observe ca realizezi ca nu este o nota foarte buna (daca ai o atitudine nepasatoare probabil se vor enerva pe tine, dar daca pari trist in legatura cu asta, le va parea rau pentru tine si nu te vor mai certa si ei); spune-le ca teza asta a fost chiar grea, dar in continuare te vei stradui sa-ti indrepti media. Sper ca te-am ajutat, succesbig grin.

| Dariusuu a răspuns:

E doar o nota de 7.

Ma gandesc ca ei sunt obisnuiti doar cu 9 si 10.

Spune-le ca a fost grea teza si gata. Vor intelege.

Numai bine.

| blueheart a răspuns:

Spune-le adevarul: ce nota ai luat si cum de s-a intamplat sa iei nota aceasta si ca o sa te straduiesti sa iei mai mult data viitoare. Doar adevarul. parintii simt cand e vorba de o minciuna.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Spune-le pur si simplu adevarul dar la ce materie a fost teza? De obicei tezele sunt mai complexe, mai grele decat lucrarile normale de control, o sa te intelega

Răspuns utilizator avertizat