| ItsKareeeen a întrebat:

Îmi poate spune cineva o listă cu rechizitele de clasa a cincea? vreau să o ajut pe verișoara mea dar nu știu rechizitele pentru că le-am uitat (sunt mulți ani)

Răspuns Câştigător
| NonZarek a răspuns:

Caiete (mate, bio/geografie, romana), stilou, patroane, pixuri colorate, carioci, marker, trusa de geometrie (liniare, compas, raportor etc), guma de șters, creioane colorate, acuarele/tempera, pic pentru șters, corector pentru șters, scoci, foarfecă, lipici lichid și solid.

2 răspunsuri:
| alexandru3107 a răspuns:

Ce fel de rechizite? Caiete studentesti (pentru romana si mate), caiete mici pentru celelalte materii, pixuri, creioane, stilouri, gume de sters?