| iLeón a întrebat:

Imi poate spune cineva unde scrie cat de mult costa livrarea din Anglia pana in Romania pe www.amazon.co.uk? Va rog mult vreau sa comand niste jucarii Club Penguin si sa vad daca imi ajung banii. Fundita pentru cine stie :D.

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Buna din nou! vad ca te-ai blocat la cumparaturi! In primul rand verifica contul din banca maine spre exemplu, apoi cand intri iar pe site urmeaza pasii pana ajungi la alegerea taxei de transport si acolo vei vedea si suma. stai linistit ca nu te va taxa, te intreaba la final daca vrei sa duci pana la capat comanda.

Acum 2 ani jumate am cumparat incaltaminte, un leagan-balansoar pentru un bebe si niste accesorii, fiecare avea o alta taxa de transport, pentru ca erau magazine diferite. tin minte ca la acel leagan-balansoar care cantarea 12 kg transportul lui a fost in jur de 10 lire, la accesoriul de bebe vreo 3 lire si la incaltaminte 5 lire... ceva de genul.
ceea ce vei lua tu nu cantaresc mult, asa ca nici taxa de transport nu va fi exagerata.

p.s oricum tot ce vei lua de pe site si in general din afara romaniei, vei ajunge cu mult mai ieftin decat in tara la noi.

un exemplu acel balansoar luat in Romania pe site-uri il gaseam in jur de 1300 lei, pe cand eu l-am luat cu 450 lei... (aceeasi firma, acelasi model)

| iLeón explică (pentru MihaelaDart):

Esti tare. Te pricepi la "shoppingareala". Meriti fundita. (o sa mai pun eu intrebari, sa raspunzi daca stii big grin)

| MihaelaDart a răspuns (pentru iLeón):

Cat eram in tara deja devenisem dependenta de shoppingareala online, grea scapare :)), asa ca te previn! faci o data, mai vrei si a2a si a3a oara :))!
apropo... pe www.amazon.com poti cumpara numai carti si cd-uri/dvd-uri, restul nu livreaza din pacate in Romania, dar se merita si restul.
Sa inteleg ca ai reusit sa confirmi comanda pe site daca mi-ai dat astfel de raspuns! Sa vedem daca pot sa te ajut si cu altele :D

| iLeón explică (pentru MihaelaDart):

Nu, inca nu am facut comanda big grin. Si pe.com nu vinde decat carti si cd-uri dar eu vreau de pe .co.uk.Acolo vinde?(despre amazon vorbim)

| MihaelaDart a răspuns (pentru iLeón):

Asta am si spus si eu ca e amazon.com nu vind altceva decat carti si cd/dvd-uri, dar pe co.uk livreaza aproape tot din cate am vazut. Stiu ca de pe cel englezesc vrei sa-ti comanzi laughing.
P.s. am facut comanda si de pe amazon.com de un album carte... pe asta am pus-o prin curier rapid si mi-a venit in 3 zile direct la usa, nu a mai trebuit sa merg la posta vamala.
Tot ce cumperi de peste ocean coletele vin la posta vamala, ce sunt in Europa vin la posta romana.

| iLeón explică (pentru MihaelaDart):

Deci, Anglia este in Europa rezulta ca vin prin Posta Romana. Acum astept sa mi se ingrase portofelul. (ca sa comand mai mult sa nu platesc taxa mai mare)

| iLeón explică (pentru MihaelaDart):

Mai am o nedumerirelaughing. Ai spus ca am nevoie de Card, deci cand fac comanda imi ia banii de pe card, nu? Daca e asa, si spui ca ajung la Posta Romana, cat trebuie sa platesc acolo?

| MihaelaDart a răspuns (pentru iLeón):

Scuze ca-ti raspund atat de tarziu, nu am avut net. site-ul iti ia banul cum s-ar spune si la posta romana iti iei coletul, nu mai trebuie sa platesti nimic.

| iLeón explică (pentru MihaelaDart):

big grin Merci din nou.sunt tare greu de cap... big grin (cred ca am priceput acum)

| MihaelaDart a răspuns (pentru iLeón):

Nu-i nimic, nici eu nu stiam la inceput cum se face o comanda pe net, si mie mi-a fost explicat si apoi nu ma m=ai puteam opri din cumparaturile online laughing... cu greu m-am "vindecat" laughing)...