| PerdunAdriana2000 a întrebat:

Imi puteti spune dacă pot folosi un card BCR pentru plata pe Amazon? Si as vrea sa mai stiu daca coletul este livrat de curier sau trebuia ridicare personală.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Fiind o livrare internationala, livrarea se face de catre posta romana. daca valoara coletului este mare si se percep taxe de vama si TVA, vei fii chemat la vama, sa platesti sis a ridici pachetul.
daca pachetul este mic, atat ca valoara cat si ca volum, ti-l aduce postasul acasa.
Daca pachetul este mic ca valoarea dar are volum mare (ca greutate), atunci te vor anunta de la posta, sa mergi sa-l ridic, cu buletinul.

AMAZON accepta plata cu cardul VIS, MasterCard si Paypal.
Atentie, datorita pandemiei, livrarea se va face in timp dublu fata de normal, pachetul putand sa-l primesti in 2 sau 3 luni.