| PuieMonta2002 a întrebat:

În cat timp ajunge un colet prin Posta Romana de la Baia Mare la Constanta (850 de km)?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La cum merge posta romana 3-4 zile sau 3 saptamani. O scrisoare, pe 126 Km., mi-a facut o saptamana. Vai si amar!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Uneori nu ajunge deloc. Eu chiar acum am pățit. Și chiar cu o scrisoare recomandată cu aviz de primire, care după regula poștei ar trebui să fie transmisă din mână în mână cu borderou de semnătură pe el. Am un amic care s-a angajat poștaș o săptămână. Când a văzut câte abuzuri, lipsă de orice ordine, câte încălcări ale legii se practică acolo, nu a rezistat mai mult de o săptămână. Poștașii de carieră stau fiindcă atunci când împart pensiile mai fac rost de un salar din bani dați de pensionari la predarea banilor.

| mihai69 a răspuns:

Asta mă tem că nici bunul Dumnezeu nu știe, că e vorba de Poșta Română, nu de DHL...

| Lukasssz a răspuns:

3 zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin prioripost a sosit în mai puțin de 24 ore. Din jud. Buzău în Brașov. Din București în Brașov tot în atâta timp. Chiar m-a mirat ca serviciu oferit de posta și sa vina atât de rapid pachetul. Dacă nu este expediție priori post, atunci 1 an cred ca aștepți.