| yonutz6399 a întrebat:

La asamblarea standard de la pc garage ( asamblarea unui pc) trebuie sa platesc in avans? Prin card? Mama mea nu admite plata cu cardul, chiar daca ar fi o suma mica.Care ar fi solutia? Exista vreo soluție sa nu platesc cu cardul acel avans?

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Da normal plata cu cardul este o totala aberatie, cine ti-a spus tie ca numai cu cardul este necesar? Poti sa platesti csi cu banii jos fara nici o problema.
Bft!

| yonutz6399 explică (pentru Jipa95):

Pentru a benefecia de asamblarea standard ( a unui PC) trebuie sa platesc in avans 10% din comanda. Asa scrie pe site-ul lor.Si ma gandeam ca doar prin card se poate plati avansul.Asa, dupa ce am platit 10%, voi plăti la venirea acasa restul.

| dannyel86 a răspuns:

Daca tu cumperi componente pc de la ei pe care ti le ansambleaza la service, ar fi normal ca in suma totala sa fie prevazuta si plata pentru ansamblare. In mod normal, la un magazin online se poate plati si ramburs (la primirea coletului), dar daca pe site-ul respectiv se plateste doar cu cardul, atunci plata pentru ansamblare ar trebui inclusa in suma globala si nu ca avans (politica site-urilor difera de la caz la caz, de aceea e dificil sa-ti mentionez cum procedeaza acestia). Verifica site-ul oficial si conditiile de prestare servicii realizate de ei.