| naty1991 a întrebat:

Ma adresesz fetelor, dar si baietilor daca au raspuns la intrebarea mea.
se apropie balul de absolvire si trebuie sa-mi iau o rochie, imi plac multe modele, dar din cauza ca sunt mica de statura nu imi stau bine, va rog frumos propune-ti ceva modele de rochii pentru fete josute asa ca mine. mersi mult de ajutor!

6 răspunsuri:
| cornculapte a răspuns:

Daca esti mai scunda apeleaza la rochiile mulate pe corp. Cele cu elastic sub bust si lejere in partea de jos cum sunt acum la moda nu te avantajeaza de nici un fel. Iti iei si o pereche de sandale cu platforma ca acelea sunt comode chiar daca au tocul putin mai inalt si un toc inalt e exact ce iti trebuie tie ca sa te ridice putin. Sa nu-ti iei nici rochii in dungi orizontale sau sandale cu prea multe barete pe glezna pentru ca iti taie prea mult corpul si te latesc in loc sa te inalte. O rochie simpla, intr-o culoare e ideala sau ceva cu imprimeuri, dar in nici un caz dungi orizontale!

| Yang a răspuns:

Ia-ti rochia care iti place tie si important baga tocuri asa compensezi faptul ca esti mica de statura cumpara o rochie mai slim o sa te faca sa arati mai inalta sa nu fie scurta tare nici de biserica

| KimY a răspuns:

Cred ca te-ar avantaja rochia asta: http://s834.photobucket.com/......legantza5/

| Bybybya a răspuns:

Eu iti propun sa iti iei niste pantofiori cu un toc de maxim 8-9 cm sh o rochie mulata pe corp pana la genunchi sau foarte putin peste.

| andreeeaaa a răspuns:

Daca esti mica de statura.nu trebuie sa iti iei rochitse lungi.nu te scot in evidenta. ceva putin peste genunchi thinking pe corp te`ar avantaja. un toc evident.nu exagerat de mare.oh go on trebuie sa te simti si bine in pielea ta.nu sa iti iei toc de 15 cm doar sa pari mai inalta.:* un toc de 7-8 cm e de ajuns. in general fetelor scunde le sta bine cu turcoaz. iti recomand o rochita mulata turcoaz niste pantofiori negrii. un plic negru.si bijuterii din argint.conteaza sa fi cat mai naturala:*

| bebitza_3258 a răspuns:

Niste tocurihee hee

vezi si tu ce accepta inaltimea ta sa nu fi ca un pinguin din ala laughing sti tu happy...