| adyioana2000 a întrebat:

Ma puteti ajuta va rog? Pe data de 20 iulie mama a primit un telefon in legatura cu o oferta la cosmote deoarece ea urma sa isi prelungeasca abonamentul si tot atunci cei de la cosmote i-au spus ca va avea o reducere la achizitionarea unui telefon nou.Parintii mei au discutat si au decis ca eu sa beneficiez de acel telefon iar de telefonul meu va beneficia mama.Totul bine si frumos pana azi.Eu si cu parintii mei am fost la aniversarea matusii mele iar eu mi-am luat telefonul care urma sa fie al mamei la mine (oferta despre care vorbeam la inceput incepe de pe data de 26 iulie) si acolo am scapat telefonul pe jos si i-am spart ecranul (telefonul inca merge dar ecranul nu) de asemenea telefonul meu vechi este un Nokia 6700 slide in valoare de 700 Ron. Acum parintii mei nu mai sunt siguri daca vor sa imi cumpere telefonul nou (care ar trebui sa fie un Sonny Ericsson Xperia X8). Cum sa ii conving pe parintii mei sa imi cumpere sigur noul telefon? (va rog ajutati-ma)

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca asta este numai problema ta.Va trebui sa ai f.multa putere de convingere. Daca nu ai fost atenta si ai scapat telefonul! Ce sa-ti fac.

| npetcu90 a răspuns:

Nu stiu daca iti e de ajutor dar atunci cand vreau ceva apelez la cel mai slab si mai bun parinte(tata). Incearca si tu.

| XxDeutzaxX a răspuns:

In locul tau eu as spune asta: L-am scapat din greseala nu am fost atenta si o fata/baiat a dat peste mine si l-am scapat! funda?