| NoNaamexD a întrebat:

O pritena are telefon sonny ericsson xperia si din greseala i-a scapat cartela de memorie in apa si nu mai merge. Daca gaseste de cumparat in magazin, ce tip? Sau sa spuna ca este pentru telefonul sonny ericson xperia? "fundita"!

Răspuns Câştigător
| Robert a răspuns:

Ori mergi cu acel card ori sa-ti dea un microSD

2 răspunsuri:
| AdiSR a răspuns:

Http://www.gsmarena.com/results.php3?sQuickSearch=yes&sName=xperia
Alegeţi modelul şi găseşti în specificaţii ce tip de card îi trebuie.

| PinkPanther a răspuns:

Cartelele de memorie pentru Sony sunt mai speciale si mai scumpe (nu pot sa iti sun de ce). te duci la magazin si ceri cartela pentru Sony si ei ar trebui sa stie ce model ai nevoie, tu trebule sa le spui daca e mare sau mica la dimensiuni.