| Florian000 a întrebat:

Magazinul altshop.com este fake? am comandat ceva de la ei prin paypal si mie sa nu imi fi luat teapa, a trebuit sa trimit si poza cu buletinul.

14 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

E românesc? Eu am găsit doar altshop.ro. Nu înțeleg de ce te-ar pune sa le trimiți poza cu buletinul, așa ceva nu se face.

| Bisbiavatar12 a răspuns:

Nu e fake. Eu mi-am luat un telefon si mi-au zis la fel. Trebuie sa verifice ca esti tu, deoarece este vorba de o suma mare probabil, peste 500 lei ce ai comandat tu. Dupa ce le-am trimis poza cu buletinul, mi-a venit telefonul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alta data, acopera CNP-ul. happy

| Florian000 explică (pentru anonim_4396):

Ce se poate intampla? am doar 14 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Florian000):

Si rau si nimic...
Doar acopera-l alta data sa fii sigur.
Si daca iti faci cont de paysafe card la fel iti cere.

| Bisbiavatar12 a răspuns (pentru Florian000):

Ti-ai luat un zenfone, asa-i? Si eu aveam 14 ani acum un an cand am dat comanda. Eu n-am patit nimic, ce or fi facut ei cu informatiile mele nu stiu, dar nu cred ca au intentii rele.

| Florian000 explică (pentru Bondarel99):

Altshop.ro da scuze, ideea e ca am platit prin paypal si poate ca de aia, uite ce email mi-au dat
Va multumim pentru comanda efectuata in magazinul altshop. Din motive de siguranta si conform termenilor, pentru procesarea platilor de catre un procesator extern, PayPal, va rugam sa ne atasati o fotografie sau fotocopie clara a cartii de identitate sau a pasaportului pe adresa de email plati@altshop.ro.
Toate aceste informatii se cer o singura data pentru verificarea autenticitatii platii si vor fi criptate si atasate contului de client. Dupa validarea acestor date, comanda va fi expediata catre Dumneavoastra.
Furnizand aceste date, va afirmati in mod expres consimtamantul ca altshop sa proceseze si sa valideze toate aceste informatii cu procesatorul de plati extern. Daca nu doriti sa trimiteti aceste informatii va rugam sa ne contactati in scris pentru a putea anula comanda si rambursa plata.

Pentru alte detalii sau nelamuriri, va stam la dispozitie.

Va multumim,
altshop

| Florian000 explică (pentru Bisbiavatar12):

Mi-am luat un mousepad si un mouse in valoare de ~15 euro cu tot cu transport

| Bisbiavatar12 a răspuns (pentru Florian000):

Ciudat. Zic asta pentru ca imi luasem la un moment dat niste casti in valuare de 115 lei (tot de pe altshop) si nu-mi cerusera copie dupa buletin. Cine site care e scopul lor cu adevarat..Niste tampiti. Poate s-au schimbat regulile, pana la urma a trecut un an.

| Florian000 explică (pentru Bisbiavatar12):

Pai eu am platit prin paypal, tu prin ce ai platit?

| Bisbiavatar12 a răspuns (pentru Florian000):

La fel

| Florian000 explică (pentru Bisbiavatar12):

Probabil s-au schimbat regulile ca doar a trecut 1 an, dar atata timp cat tu ai primit telefonul cand ai trimis si poza cu buletinul tau inseamna ca e ok.

| Bisbiavatar12 a răspuns (pentru Florian000):

Dap.

| Bondarel99 a răspuns:

Ce nemernici! Eu am făcut comenzi de peste 2000 lei la alte firme și nici măcar confirmare a comenzii nu mi-au cerut.
Cine știe ce reguli au și ăștia, dacă ai virat banii in avans nu mai avea rost sa te verifice încă o data prin cartea de identitate.
In plus au sediu in Galați, dacă erau comenzi din afara țării înțelegeam.
Rău nu ți se întâmpla nimic, ar trebui doar sa ții minte pe viitor sa nu mai dai date așa personale când e evident ca nu e nevoie de ele.
Mie nu mi se deschide site-ul lor, e clar ca învârt ei ceva acolo...