| crisa a întrebat:

Mama mea va implini 49 de ani. Ce cadou as putea sa-i ofer, tinand cont ca are cam tot ce-i trebuie in casa? Sunt in mare pana de idei... Help!

Răspuns Câştigător
| maria a răspuns:

Cumpara-i mamei tale un cadou pentru suflet. Iata cateva sugestii, urmand s-o alegi pe cea care ti se pare cea mai potrivita, in functie de firea/temperamentul mamei/posibilitatile tale financiare : o carte a scriitorului preferat, un cd cu muzica care ii place cel mai mult, eventual piese mai vechi, hituri, o mica bijuterie, de aur sau argint ( cruciulita, pandantiv, medalion, o bratara finuta sau o pereche de cercei micuti ), un bilet la teatru /opera / cinemateca pentru dumneaei si tatal tau pentru un week-end, o floare in ghiveci, o esarfa, o geanta asortata cu o pereche de pantofi (pot sa fie si sport), un tricou personalizat sau o bluza haioasa, o cana cu chipul tau si un mesaj frumos din care sa bea ceaiul sau cafeaua dimineata, o rama foto, in care sa fie poza ta cand erai mica si una actuala, o iconita triptica, sau parfumul preferathappy... sper sa iti fie de folos vreuna din ideile mele si ii daruiesti mamei ceea ce consideri tu, cu multe ganduri frumoase, cu urari de sanatate si belsug de bucurii.Viva la mamahappy

18 răspunsuri:
| ferefe a răspuns:

Pai nu trebuie sa i iei neaparat ceva pentru casa. Ia-o la cumparaturi intr-o zi si cumpara-i ceva ce vrea ea. Sau ofera-i o masa in oras la un restaurant de ziua ei si ii mai inviti si o prietena. Sau un ceas frumos sau o bratara.

| DenissaDeea a răspuns:

Buna. oferai un buchet de flori, sau cumpara-i ceva ce crezi ca ar zurprindeo.sau inoiesteo cu un lucrul care il are de mai vechi cumparandui unul nou, Si la multi ani.

| scriitor a răspuns:

O floare, o carte şi un plic... în care pui frumos înşirate toate cuvintele de mulţumire pe care le merită din partea ta precum şi urarea de a prinde cel puţin suta de ani.
Gândeşte-te că e femeie, nu doar mamă. Dacă nu este o cititoare, atunci cumpără-i o bijuterie, cel mai bine s-ar potrivi un lănţişor subţire de aur cu un medalion în care să fie aplicate două fotografii, decizi tu care...

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Eu propun un parfum de la o firma buna, sau o excursie la Venezia(biletele de avion sunt foarte ieftine in perioada aceasta). Sau ai putea sa-i organizezi o super petrecere cu toti cunoscutii si un cadou simbolic(petrecerea sa fie darul principal).

| LuS[z] a răspuns:

Ceva simbolic atat pentru ea cat si pentru tine. o bijuterie ar fi ceva dragut nu crezi? nutrebuie sa fie neaparat de aur sau argint. poate fi ceva confectionat de tine sau cumparat... tu stii cel mai bine.

| monicaclaudia a răspuns:

Mike 1993 a răspuns:
Eu propun un parfum de la o firma buna, sau o excursie la Venezia(biletele de avion sunt foarte ieftine in perioada aceasta). lolzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz scuze ca rid.)) dar nu mi se pare cazul ( doar daca crisa nu cumva are 500 de eu de stricat pentru 2 zile in venetia ((. Fromoasa tot ce vrei dar nu merita ((.
ei se zice ca intentia conteaza eu cred ca ar aprecia mai mult un cadou chiar daca nu costos facut cu suflet decit unul super scump (. Eh si eu sunt de acord o mica onomastica surpriza in casa cu toti familiari un album foto care sa cuprinda toate momentele ei frumose din viata, sau un abonament la teatru daca ii place cinema sau un salon de infrumusetare, eh nu stim ce gusturi are din pacate dar eu cred ca orice o sa ii faci o sa fie bine primit.

| LittleZyzy a răspuns:

Un buchet mare de flori nu da gres niciodata, chiar daca are tot ce ii trebuie in casa. Poti alege ce flori ii plac mamei tale, sau poti face un buchet asortat din mai multe flori, mai vesel si mai colorat. Cei de la florarie iti vor da mai multe sfaturi si idei.Si bineinteles k pe langa acest buchet ii mai poti lua o felicitare frumoasa, o cutie de bomboane, o brosa frumoasa...vezi u.bafta:*

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

La multi ani! Sa fie sanatoasa si sa iti traiasca!
Aceeasi dilema am avut-o si eu anul trecut, cand mama mea a implinit 50 de ani...
Pur si simplu, nu stiam ce sa ii cumpar...
M-am gandit, m-am razgandit nu stiam ce sa ii mai cumpar (i-am cumparat.in timp si i-am oferit cu diverse ocazii-1/8 martie, aniversare casatorie, ziua de nume, ziua de nastere, tot ce se putea >parfumuri, cosmetice, bijuterii, caricele cu -mama- sau texte si poezii despre mama pe foi cerate.etc.) Nu stiam ce...
In final am gasit: am organizat o petrecere surpriza cu prietenii apropiati si rudele apropiate, i-am cumparat un tort mare, pe care i-am scris :" Te iubesc, cea mai buna mama din lume! La multi ani! "
Si cadoul a fost o geanta, pentru ca isi dorea una noua, in care i-am pus o agenda noua si un pix. Pe agenda i-am scris data zilei si "La multi ani!"
A fost un succes total...
Dar asta a fost la mine...
Fiecare mama e altfel, asa cum fiecare dintre noi suntem altfel...gusturi, preferinte, obiceiuri., si aceeasi idee de cadou, sa nu se potriveasca la doua persoane...
Eu am spus ce am facut eu...
Tu, iti cunosti mama, stii ce vrea, ce nu vrea, ce ii place, ce nu...
Totusi, in asemenea ocazii si mai ales ca este MAMA, iar tu FIICA, nu cred ca au importanta prea mare cadourile materiale oferite, ci afectiunea, multumirea, recunostinta, dragostea remarturisite...
Cam atat..., nu stiu ce sa mai adaug...
Poate altcineva iti ofera o idee mai concreta...
Inca odata "La multi ani!"

| crisa explică:

Va multumesc din suflet! M-ati impresionat sincer, prin promptitudinea si atentia voastra! Si ati facut lumina in gandurile mele! Acum stiu ce sa-i ofer! Va multumesc inca o data! happy >big grin

cristian
| cristian a răspuns:

Tinand cont ca in fiecare din noi regasim nostalgii poti sa o duci la teatru, la opera chiar si balet de ce nu.

| monicaclaudia a răspuns:

Lolz eh sa ne zici si noua laughing daca i-a placut happy cadoul.)) si la multi ani din partea noastra )

| NoName_9903 a răspuns:

Invit-o la un salon de coafura si manicura, ofera-i 2 ore de rasfat, cu siguranta se va bucura mai mult decat de un mixer nou :-).

| murik a răspuns:

Daca este pasionata, ii poti achizitiona un articol din galeriile de antichitati, sau poti merge chiar cu ea sa isi aleaga ceva plin de istorie, pe care il va pastra si il vei mosteni si tu la un moment dat, apoi copii tai...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa o faci mindra de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu cred ca ar trebui sa-i daruiesti mamei tale ceva facut de mina ta, pentru ea va fi ceva deosebit. Deschide internetul sau cumpara-ti niste carti care contine lucruri facute manual si lasa-ti fantezia sa zburde. I-am facut si mamei mele un asemenea cadou si i-a placut enorm. Asa ca fa cum ti-am scris mai sus cauta ceva creativitate si cumpara-ti materialele potrivite si spor la munca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spun sa ii dai un jurnal pentru a scrie lucrurile frumoase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am un raspuns pentru ea.Sa plecati un wechend in vacanta(la mare, munte etc)va fi foarte fericita

| CeSaiOfer a răspuns:

Buna. Poti incerca ideile din aceasta postare: https://cesaiofer.ro/idei-minuntate-de-cadouri-femei/