| Gimmy97 a întrebat:

Mi-am comandat un produs de pe eMAG ieri, stie cineva care a mai comandat de pe eMAG in cat timp s-ar putea sa vine coletul?

Răspuns Câştigător
| Dolores214 a răspuns:

2 zile 48 de ore curier posta 3 zile bafta

3 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Modalitati de livrare
Cand comanzi de la eMAG, poti alege intre mai multe optiuni de livrare.

Livrare prin curier

Pentru produsele vandute de eMAG care fac parte din urmatoarele categorii – Aparate frigorifice, Masini de spalat vase, Masini de spalat rufe si Uscatoare, Aparate de aer conditionat, Hote, Aparate frigorifice incorporabile, Masini de spalat vase incorporabile, Cuptoare incorporabile, Masini de spalat rufe incorporabile, Centrale termice, Canapele si fotolii – taxa de livrare este de 24, 99 lei pe comanda indiferent de valoarea comenzii. Taxa de livrare de 24, 99 lei se va aplica si va fi vizibila in cos inclusiv pentru: i) comenzile care contin si produse aflate in promotie cu transport gratuit; ii) comenzile cu valoare de peste 200 lei.
Pentru produsele vandute de eMAG, care fac parte din categoriile Aragazuri, Espressoare incorporabile, taxa de livrare este de 14, 99 lei pe comanda indiferent de valoarea comenzii. Taxa de livrare de 14, 99 lei se va aplica si va fi vizibila in cos inclusiv pentru: i) comenzile care contin si produse aflate in promotie cu transport gratuit; ii) comenzile cu valoare de peste 200 lei.

Livrarea este gratuita pentru comenzile cu valoare mai mare de 200 lei care contin produse vandute de eMAG, cu exceptia produselor mentionate la punctele 1 si 2 de mai sus. In cazul in care o comanda contine produse vandute si livrate de eMAG si un card cadou, valoarea totala rezultata fiind de minimum 200 de lei, transportul gratuit nu se aplica. Mai exact, produsele vandute si livrate de eMAG din comanda respectiva trebuie sa fie de cel putin 200 de lei, astfel incat sa beneficieze de transport gratuit.

Taxa de livrare este de 14.99 lei pentru comenzile cu valoare mai mica de 200 lei care contin produse vandute de eMAG.
Taxa de livrare mentionata in aceasta sectiune se refera strict la produsele vandute si livrate de catre eMAG.
Costul si conditiile de livrare pentru produsele vandute de partenerii eMAG Marketplace sunt afisate in pagina partenerului – o poti accesa dand click pe numele acestuia, afisat in pagina produsului.
Pentru localitati in afara retelei de curierat, livrarea se va face contra unei taxe suplimentare de 5.99 lei (zona 1.1) sau de 12.99 lei (zona 2). Vezi aici lista localitatilor: Localitati-extracharge

Livrare "cand vrei tu"

Pentru comenzile cu livrare in Bucuresti, eMAG le pune clientilor la dispozitie un nou serviciu, cel de livrare programata. Contra sumei de 19 lei, clientii cu comenzi eligibile pentru acest serviciu pot selecta ziua si intervalul orar in care doresc sa li se livreze cumparaturile.

In pagina de produs apare butonul de livrare cand vrei tu, urmand ca la adaugarea produsului in cosul de cumparaturi, sa se afiseze intervalele disponibile dintre care clientul poate selecta cea mai buna varianta pentru programul sau.

Pentru produsele de mari dimensiuni, ca de exemplu electrocasnicele mari, serviciul este disponibil de luni pana vineri, contra sumei de 50 de lei.

Produsele din categoria Fashion nu sunt incluse in acest serviciu. De asemenea, aceasta optiune de livrare nu este disponibila momentan si pentru localitatile din tara, nici pentru comenzile care contin produse vandute de partenerii eMAG Marketplace sau produse din Supermarket.

Livrare in 2h
Daca te grabesti, putem sa iti livram comanda prin curier chiar si in doua ore. Mai mult, poti sa plasezi comanda la orice ora, 24 de ore din 24, 7 zile din 7.
Cand alegi aceasta optiune de livrare, poti plati ramburs sau online cu cardul. Daca platesti cu cardul, odata ce plata este acceptata, pregatim produsele si ti le livram in doua ore.
Acest serviciu este disponibil doar pentru o selectie de produse vandute si livrate de eMAG. Produsele de mari dimensiuni nu pot fi livrate in doua ore, nici cele vandute de parteneri eMAG Marketplace.
Costul pentru livrarea comenzii in doua ore este 39 lei, indiferent de valoarea acesteia.
Momentan acest serviciu este disponibil doar in Bucuresti, nu si pentru localitatile din tara.

Ridicare din showroom:
Daca produsele pe care le-ai comandat sunt pe stoc in showroom, le poti ridica imediat.
Daca produsele nu sunt pe stoc in showroom-ul pe care l-ai selectat cand ai inregistrat comanda, te vom anunta pe email sau SMS cand acestea vor ajunge in showroom ca sa treci sa le ridici. Din momentul in care au ajuns, produsele sunt pastrate in showroom timp de 4 zile lucratoare (cu tot cu ziua in care primesti notificarea de ridicare). Acest termen este tot de 4 zile pentru punctele de livrare eMAG, cat si pentru oficiile postale.

Pentru ridicarea din showroom fac exceptie electrocasnice mari.

Livrarea in showroom se face gratuit.
Daca ai platit deja comanda inainte sa vii sa o ridici (cu cardul online, in rate, prin iTransfer, ordin de plata), te rugam sa ai actul de identitate la tine, ca sa iti putem inmana produsele.
Pentru persoanele juridice, este necesara si o imputernicire din partea firmei.

Ridicare de la Posta Romana
Acest serviciu este disponibil in 361 de puncte de livrare din toata tara. Ti-am pregatit aici lista completa, astfel incat sa identifici punctul de livrare cel mai convenabil pentru tine.
Când iti poti ridica produsele comandate?
A doua zi in cazul comenzilor plasate de luni pana vineri, pana la ora 15:00.
Marti, in cazul comenzilor plasate de vineri, ora 15:00 pana luni, ora 15:00.
In momentul in care produsele tale ajung la oficiul postal te vom anunta pe email sau SMS. Te rugam sa le ridici in cel mult 4 zile lucratoare, altfel ne vor fi inapoiate, iar comanda ta va fi anulata.
Livrarea produselor eMAG la oficiile Postei Romane se face gratuit doar pentru comenzile care au o valoare minima de 50 de lei. In cazul in care suma de plata pentru o comanda este mai mica de 50 de lei, costul de livrare este de 4, 99 lei.

Livrarea produselor vandute de partenerii eMAG Marketplace
Unele produse din site sunt vandute de catre partenerii nostri din eMAG Marketplace. Aceste produse sunt livrate direct de catre partener, prin curier rapid. Costul si conditiile de livrare sunt afisate pe pagina partenerului – o poti accesa dand click pe numele acestuia, afisat in pagina produsului.
Daca intr-o comanda ai atat produse eMAG, cat si produse vandute de un partener eMAG Marketplace, acestea vor fi livrate separat – produsele eMAG vor fi livrate de catre unul dintre curierii cu care avem contract, iar produsele partenerului vor fi livrate de catre curierul cu care lucreaza acesta.
Produsele eMAG Marketplace nu pot fi livrate in showroom-urile eMAG, la oficiile Postei Romane si nici nu pot fi ridicate de la sediul partenerului.
Termenele de livrare se refera la comenzile pe care ai ales sa le platesti ramburs/ numerar.
Daca ai ales o alta modalitate de plata – card online, ordin de plata, plata in rate – termenul de livrare se poate modifica in functie de inregistrarea platii.
*La receptionarea/ridicarea comenzilor achitate (Ordin de plata, card online, rate, itransfer, etc) este obligatoriu prezentarea unui act de identitate:
– Pentru persoane fizice este necesara prezentarea unui act de identitate
– Pentru persoane juridice este necesara prezentarea unui act de identitate si imputernicire din partea firmei.

| TruthDenied888 a răspuns:

1-2 zile lucratoare

| ziftode a răspuns:

U R M A R E S T E L!
e pe site o solutie pentru asta... destul de des cand am comandat de la eMAG am avut probleme "PUR IMBECILE", de ex., imi comand un hdd, doua zile nici o miscare, dau tel, "ca nu s-a luat comanda, proabil, alt operator a dat click IN EXACT ACEEASI MIIME DE SECUNDA, pe acelasi produs, care era ultimul"... daaaaaa, sau, cica o sa vina in 10 zile, dar dupa 2 zile ma uit pe site, aveau produsul respectiv "cu livrare maine", le dau telefon, cica "ala ar fi altul, nu ala comandat de mine, si ala comandat de mine o sa vina in 10 zile", asa ca ii intreb daca nu cumva isi bat joc de mine, si dupa ceva bataie de cap, in sfarsit primesc produsul "ALALALT" in 2 zile (nu 7 cate mai aveam de asteptat)