| blue_butterfly a întrebat:

Mi-as dori un parfum floral-fresh care sa mirosa a petale de iasomie+lacramioare+liliac alb+frezie. Exista asa ceva?

Răspuns Câştigător
| anka a răspuns:

Ernest Daltroff, creatorul casei Caron, spunea despre al său Fleurs de Rocaille: e delicateţea în stare pură. Un buchet de liliac, lăcrămioare, violete, iasomie şi trandafiri albi.
http://www.beautik.ro/produse.php?produs_id=306

6 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cel mai simplu ar fi să mergi la un magazin cu parfumuri şi să îi spui vânzătoarei acest lucru şi îţi va arăta ce are să corespundă cu ce vrei tu.

nony
| nony a răspuns:

Exista, in imaginatia ta laughing Fii serioasa, cine crezi tu ca facea un parfum exact cu acele mirosuri? Si sa stii de la mine, un miros il anuleaza pe altul, deci nu o sa miroasa in veci vecilor a 4 flori deodatawinking

| EUSIATIT a răspuns:

Sunt o gramada de situri cu parfumuri bani sa ia, avon oriflame. metropolitan refa.frederici.mahora parfumeria.etc gasestiN N N parfumuri n n arome etc daca ai bani e ok ca preturi sa tot fie////,,,

| JeSa a răspuns:

Buna!, iti recomand parfumul Today Tomorrow Always Gold, ps.;) http://www.avon-shop.ro/......2698.html, Pa, pa!

| blue_butterfly explică:

Am fost prin magazine si am intrebat. M-au plimbat vanzatoarele printre parfumuri, prezentandu-le atat de frumos de-ai fi zis ca toate au combiantia pe cate mi-o doresc. Doar ca atunci cand citeam eticheta, era orice altceva. Ori era iasomie+alte combinatii sau lacramioare+alte... dar ceea ce imi doresc eu nu am gasit. Ar trebui sa-mi cumpar 4 parfumuri si sa ma dau cu toate de-odata. Ar fi buna investitia daca as locui intr-un oras aglomerat precum Bucurestiul. S-ar face imediat liber langa mine in autobuz/tramvai/metrou si as circula decent cu transportul in comun. Dar, cum nu mai locuiesc acolo, nu se merita sa cheltui atatia bani pe 4 parfumuri.
@noni am un parfum pe care scrie asa: "Contine violete, ambra, mosc, lacramioare de padure" si din punctul meu de vedere, miroase divin. Crezi ca e "fake"? De unde stii ca ca un miros il anuleaza pe altul? Eu cred ca unul e mai persistent decat altul si intr-o combinatie reusita nu pot decat sa ne incante simturile. Mai caut...

| blue_butterfly explică:

@Jessy, am citit pe pagina Avon ceea ce mi-ai recomandat dar uite ce contine:
Categoria: ambra orientala
Note de varf: mandarine, piersici aurii, prune coapte
Note de mijloc: iasomie, gardenie, orhidee
Note de baza: chihlimbar, boabe de vanilie, ciocolata, patchouli
Nu e ceea ce caut, din pacate sad