| Nina95 a întrebat:

Niste magazine cu haine de firma, calitative si niste cosmetice foarte bune in Constanta unde gasesc? (in afara de maritimo si city mall ) FUNDA!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum unde? La Tomis, ce pusca mea! laughing
Glumesc! Pentru cosmetice du-te mataluta la DutyFree-ul de la Poarta 1, sau la Agigea. Te lasa sa intri, stai fara grija! La iesire e problema, ha, ha...
Bine, hai ca nu mai glumesc! Te duci la Duty Free, acolo sunt cele mai ieftine, mai variate, si mai originale din toata Romania.
Cat despre toale de firma, eu iti recomand Varna. Ma taraie nevasta-mea la Varna in fiecare luna, ca ajungi in 2, maxim 3 ore cu masina, si au centrul plin de boutiquri de firme prestigioase, care culmea! au si numarul tau, inca nu s-a terminat, si modelul de culoare preferata, si sunt si cu 1/3 mai ieftine decat in Constanta... pricepi ideea?

| Nina95 explică (pentru anonim_4396):

Varna, Bulgaria? nu-mi permite bugetul pe care nu-l am
Duty free? ce e asta, pe unde vine?
Si merci mult pentru raspuns

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nina95):

In port e duty-free-ul. Cobori jos la Poarta 1, intri in port, si dreeept inainte, 50 de metri, vezi cladirea aia inalta, care e sediul Capitaniei (fost Navlomar). La parter, pe dreapta e duty-free-ul. Poti sa platesti in lei, euro, card, ce vrei.
Mai e unul pe stanga, langa parcare, o cladire noua de un nivel, solitara. Si ala e un duty-free. Nu te intreaba nimeni nimic sa intri-iesi din port, stai fara grija. Daca face misto vreun paznic de tine, ii zici ca te duci la capitanie, lucreaza maica-ta acolo, na!