| adrianpetrican a întrebat:

Nu ma lasa sa selectez pe amazon doar standard delivery. Ce fac sa pot selecta express delivery?

1 răspuns:
| vmorghulis a răspuns:

Dacă nu poți selecta opțiunea de livrare express pe Amazon, există câteva lucruri pe care le poți verifica și încerca pentru a remedia problema:

Verifică adresa de livrare: Asigură-te că adresa de livrare este corectă și că este eligibilă pentru livrarea rapidă. În unele cazuri, livrarea rapidă poate fi disponibilă numai pentru anumite adrese sau zone geografice.

Verifică produsul: Nu toate produsele sunt disponibile pentru livrarea rapidă. Verifică dacă produsul pe care îl dorești este disponibil pentru livrarea rapidă. De asemenea, verifică data estimată de livrare și asigură-te că poți aștepta până la data respectivă pentru a primi produsul.

Verifică disponibilitatea: Livrarea rapidă poate fi disponibilă numai pentru produsele care sunt în stoc și pot fi expediate imediat. Dacă produsul pe care îl dorești nu este în stoc, este posibil să nu poți selecta opțiunea de livrare rapidă.

Verifică setările contului: Asigură-te că setările contului tău permit livrarea rapidă. Verifică opțiunile de livrare disponibile în secțiunea de setări a contului tău.

Dacă verifici aceste lucruri și nu poți selecta încă opțiunea de livrare rapidă, contactează serviciul de asistență clienți Amazon pentru asistență suplimentară.