| zaakeddb a întrebat:

Salut.
Stie cineva cum selectez placa video dedicata din bios? Mentionez ca dupa ce selectez pci-express ramane pe on board.
Dau funda

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Laptop/calculator? Ce model/placa de baza?

| QElenaBoghiu a răspuns:

Când o să montezi placa video care mai mult ca sigur va fi PCI express, din bios trebuie setat pe PCi express, asta ca să îți caute primul vga pe magistrala pci express. Oricum va funcționa și fără să umblii pe acolo. Unele tipuri de BIOS se auto setează în funcție de hardware-ul adăugat, deci nu e stress.Succces