| Anonimul151 a întrebat:

Nu știu dacă o pot numi problemă însă..., doresc să comand pentru prima dată de pe temu. Am auzit atât recenzii negative, cât și pozitive. Unii au avut probleme cu coletele, la alții nu au venit comenzile etc.

Ceea ce doresc eu să spun este ca am adăugat în coș lucruri ieftine, mai multe. Totalul este de peste 225 lei.

Problema că "Totalul Articolelor" apare: 1156, 54 LEI, dar ar fi imposibil pentru lucruri f ieftine. Și pentru 25 lucruri. Iar peste aceasta sumă este tăiat. Ca și cum ar fi prețul vechi.

Mai jos, mai exact sub Totalul articolelor apare "Reducere Articole". Iar aici apare -931, 16 lei.

După, sub asta apare total 225, 38 lei. Deci asta ar fi prețul pe care trebuie să îl platesc nu?

Dar de ce apar și sumele acelea de 1156, 54 și ca aș avea reducere 931, 16 lei? Totalul articolelor nu costă atât de mult... Costa, dar doar 225, 38. Ar fi imposibil să coste 1156, 54 lei sau mai mult având în vedere că sunt doar 25 de lucruri...

Nu îmi va retrage mai mult din cont nu? Decât doar 225, 38 lei...

Poate am mai pus această întrebare, dar cine a mai comandat de pe această platformă în cât timp vin comenzile?

Produsele sunt de la vânzători diferiți. Vor veni în același colet sau in colete diferite?

Este riscant să comand de o astfel de sumă, care este "mare" pentru niște produse din China? Aici ma refer pentru o astfel de platformă...

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Șmecherie de marketing sa crezi că ai mega reducere.

| doctorandus a răspuns:

Nu stiu mai, eu am comandat o singura data (o lanterna puternica) si mi-a venit in Olanda (unde stau eu). Daca ai posibilitatea, alege transport postal asigurat: daca se pierde pe drum primesti banii inapoi.

| Anonimul151 explică (pentru doctorandus):

Cum adică transport poștal asigurat? Nu cred că există posibilitatea asta de a alege cu ce sa vina ...Sau varianta d

| doctorandus a răspuns (pentru Anonimul151):

Dap, nu-mi mai amintesc daca optiunea exista pe Temu, dar multe magazine online chinezesti au aceasta optiune (eglobalcentral, geekbuying).