| NuConteaza_3642 a întrebat:

Oare pot sa cumpar ceva de pe ebay daca sunt din Romania?

9 răspunsuri:
| Magnific a răspuns:

Da poti logic. dar costa ceva mai mult transportul big grin

| vm_8252 a răspuns:

Se poate 100%. Atentie insa ca nu toti vanzatorii sunt de acord sa trimita in alte tari, desi majoritatea trimit oriunde. Pentru inregistrarea pe Paypal functioneaza fara probleme cardurile Visa Electron de la Raiffeisen si ING. Probabil si altele... dar ti le-am spus pe astea ca sa fii sigura. happy

| SpAnIoLuQ a răspuns:

Da poti cumpara. Ceva imi spune ca trebuie sa ai cont pe Paypal sau cum se numeste. Deci plata, normal o faci cu, cardul happy

| gabrielgypps a răspuns:

Normal ebay evita sa colaboreze cu Romania din cauza problemelor si fraudelor care le-au facut si le fac romanii. totusi daca te inregistrezi pe ebay.com si ai card ca sa/l poti inregistra pe paypal, adica sistemul de plata folosit de majoritatea vanzatorilor, cred ca ai putea, mai sunt din cei care accepta si transfer bancar insa opinia mea este sa incerci paypal, caci in caz de frauda i=ti returneaza o suma din bani.
eu am cont pe ebay.es, facut in spania, insa de cate ori il accesez din Romania, mi/l blocheaza.
bafta.

| viooiv a răspuns:

Da. dar trebuie sa ai card in dolari.

| celmaitare a răspuns:

Da logic ca poti si eu mi-am luat mai demult niste adidasi si am fost f multumitahappy

| Gotenks a răspuns:

Sure you can.

| StarsAreBlind_3999 a răspuns:

Sigur ca poti! happy
Doar ca trebuie sa iti faci nu stiu ce cont pe PayPal! big grin

| Eduard_6856 a răspuns:

Da normal