| andra7664 a întrebat:

Poate cineva sa imi faca o lista cu rechizite pentru clasa a VIII-a? dau fundita celei mai lungi liste...big grin

Răspuns Câştigător
| MoonShadowxB a răspuns:

Paii hai sa iti zic ce mi-am luat eu.
-Ghiozdan
-Trusa de geometrie
-Creioane HB
-Creion mecanic
-Tempera
-Pensule
-Agenda
-Penar
-Pixuri cu gel [albastre si negre]
-Pixuri colorate
-Markere
-Mini calculator
-Bloc de desen
-2 caiete de muzica
-2 caiete de biologie
-5 caiete de matematica A5
-10 caiete dictando A5
- 5 caiete dictando A4
- Guma de sters
- Rezerve de creion mecanic
- Pasta corectoare
- Stilou
- Pic
- Mapa colorata pentru portofolii.

Sper ca te-am ajutat happy

4 răspunsuri:
| andra7664 explică:

Ms

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti zic ce mi-am luat eu:
Geanta, penar, creioane fara mina, radiera, ascutioare, acuarele, paleta pentru acuarele, pensule, pixuri cu gel, fara gel, colorate, o mica agenda sau chiar un notebook, marker, creion mecanic, un calculator micut la matematica, bloc mare de desen, o mapa in caz ca facem putine ore si nu imi trebuie ghiozdanul sau geanta..., un stilou, rezerve pentru stilou, un pahar din plastic pentru apa de la acuarele, si caiete: 2 de b iologie, unu de muzica, 2 caiete de geografie, 5 caiete de mate mici si 5 mici de romana, 8 mari de romana si 6 mari de mate, rezerve pentru creion mecanic, pasta corectoare, pic. cam atat. o sa mai imi iau pe parcurs daca am uitat ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Id tau
si mersi cu rechizitele