| Cassidy a întrebat:

ar putea cineva sa-mi spuna si mie lista de rechizite pentru clasa a VIII-a.Am cautat pe net dar numai tampenii.Va multumesc mult, a si inca ceva daca gasiti site-uri cu rechizite de cumparat online e bine si asa (in afara de schoolfriendly si shopmania).

Răspuns Câştigător
| any3la a răspuns:

Este foarte simplu.Iti trebuie caiete si mici, dar mai mult iti vor trebui caiete studentesti de romana si matematica, penar compus din pixuri ca nu cred ca mai scrii cu stilou, creion, guma, creioane colorate, bloc de desen cu acoarele etc. Ai putea pentru clasa a VIII-a sa-ti cumperi ghiozdan stil geanta. Sper ca ti-am fost de folos. Fundita?

1 răspuns:
| oannamikutza a răspuns:

Lista mea de rechizite pentru anul acesta [ clasa a 8a ] suna asa :
*Caiete: 3 caiete studentesti de romana; 4 caiete studentesti de matematica (pentru matematica fizica chiemie), 5 caiete dictando mici; un caiet de matematica mic.; 2 caiete de biologie; 1 caiet de geografie; un bloc de desen mare; 2 caiete de muzica.
*Penar -> set creioane HB; Creion mecanic si mine; set creioane colorate; Stilou cu penita (pentru ca imi place inca sa scriu cu stiloulllove struck. arata ingrijitbig grin) 5 pixuri albastre normale, 2 pixuri albastre cu gel, 2 pixuri rosii(unul cu gel si unul fara), pixuri colorate( pentru definitii,teoreme,etc.), Rigla, un carnetel, trusa geometrica, acuarele tempera, paleta acuarele, borcanel pentru apa, set pensule plate, Rezerve stilou, Radiere (2-3) Pasta corectoare (gen pix), pic, 10 dosare colorate, Mapa pentru dosare si folii transparente. sper ca am ajutat