| newaccountbye a întrebat:

Pot comanda ceva de pe SHEIN cu o adresă pe Spania, iar cardul cu care plătesc să fie în lei?

9 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Da, poți comanda. Nu contează de la ce banca ai cardul, bani sa fie sa poți comanda.

| Simpatic a răspuns:

Ar trebui sa mearga, nu am cont pe shein dar am pe "ali baba"

Nu este despre ce valuta am pe card ci este despre cine a emis cardul: VISA, Mastercard etc

Credit Cards: SHEIN accepts most major credit cards, including Visa, MasterCard, American Express, Discover, and JCB

| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca vor accepta acest lucru, fiindca le va parea frauda bancara, sa cumperi cu un card eliberat in Romania si sa ceri livrarea ei in Spania.

| dullcat a răspuns:

Eu nu as comanda nimic de pe siteul ala dubios... Apoi, ce rost are sa comanzi cu livrare in alta tara, nu pentru Romania?

| newaccountbye explică (pentru dullcat):

Vreau să îi cumpăr cuiva care stă în acolo și să nu mai mă complic să vină coletul la mine și apoi să îl trimit eu iar

| MihaelaDart a răspuns (pentru dullcat):

Nu este deloc dubios. Comand de 2 ani de zile de la ei și mereu au trimis ceea ce am comandat. Atât Shein ori Temu, sunt site-uri serioase care livrează la timp comenzile. Totul este sa te uiți după review-urile altora care au cumpărat și sa te masori in cazul în care vrei o haina sau încălțăminte.

| MihaelaDart a răspuns (pentru dullcat):

Crezi ce dorești, aceste articole doresc ca să înceteze lumea sa mai cumpere de pe astfel de site-uri si sa impinga cumva sa iei de firma! Precum chinezii distrug piata din Europa si USA. Eu ti-am spus ca fac cumpărături de pe Shein lunare și am fost mulțumită de calitatea lor. Nu este nici o înșelătorie. Shein copiază hainele după Zara, H&M și alte branduri renumite. Deși la plățile online niciodată nu au fost probleme. Pe site, exista haine și de bumbac, nu numai de polistiren, trebuie o simpla căutare.

| ReddY25 a răspuns:

Încearcă