| Adrian_Rosca_2000 a întrebat:

Pot returna un colect comandat de pe cel.ro?

Răspuns Câştigător
| Zack_Dudu_1989 a răspuns:

Am achizitionat de la cel.ro un Htc one E9 dual sim (acelasi lucru cu dc-shop.ro) pe firma. Am vrut sa il returnez inapoi dupa 6 zile (personal m-am dus) si nu accepta returul.

RECOMAND sa nu cumparati de la ei produse deoarece stiu doar sa ia banii pe un produs. DOMNILOR, daca nu probezi modelul de telefon, mixer, blender, masina de spalat, etc. cum sa stii daca este bun sau nu?! Telefonul pe care vreau sa il dau retur este decat DESIGILAT fara vreo urma de utilizare! Nu cumparati produse de la ei decat daca sunteti siguri ca este ok modelul respectiv. Pe mine m-ati pierdut de client.
Cu stima,
Ciuhureanu Vlad Stefan

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Poti,dar numai in termen de 14 zile de la data primirii coletului! --- citeste "retur produse" :http://www.cel.ro/index.php?main_page=retur

| Florentina9210 a răspuns:

Da, poti!

| Happy33 a răspuns:

Da poti... citeste instructiunile si poti... eu am dat inapoi...

| Zack_Dudu_1989 a răspuns (pentru Happy33):

Am achizitionat de la cel.ro un Htc one E9 dual sim (acelasi lucru cu dc-shop.ro) pe firma. Am vrut sa il returnez inapoi dupa 6 zile (personal m-am dus) si nu accepta returul.

RECOMAND sa nu cumparati de la ei produse deoarece stiu doar sa ia banii pe un produs. DOMNILOR, daca nu probezi modelul de telefon, mixer, blender, masina de spalat, etc. cum sa stii daca este bun sau nu?! Telefonul pe care vreau sa il dau retur este decat DESIGILAT fara vreo urma de utilizare! Nu cumparati produse de la ei decat daca sunteti siguri ca este ok modelul respectiv. Pe mine m-ati pierdut de client.
Cu stima,
Ciuhureanu Vlad Stefan

| Zack_Dudu_1989 a răspuns:

Am încercat personal să îi dau retur. Cel de la retur nu s-a uitat la telefon... A văzut că factura este pe firma si a spus că nu se accepta retur pe persoana juridica. Credeti-ma ca am încercat și cu frumosul si cu "urâtul". A spus că atâta timp cât este desigilata cutia nu îl primește.