| qieiqpalz a întrebat:

Quick mobile e un site legit? Vreau sa iau mi 9t si e cam cel mai ieftin acolo

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca vrei site legit: eglobalcentral. Dar alege transport asigurat.

| Wr3nch a răspuns:

Is legit, au si magazine in mall-uri.

| GPA a răspuns:

Din moment ce există o certificare SSL la zi (Secure socket layer) sau pe românește "lăcățelul pentru plăți online criptate/în siguranță" înseamnă că este un site legit, unde toată plățile și datele confidențiale precum datele bancare, adresele și cardul de identitate sunt criptate.

QuickMobile este un site sigur, certificat, personal am cumpărat de la ei o pereche de căști.

| Ora de net a răspuns:

Salut,

Un magazin online este cel mai probabil sigur atunci când sunt afișate și ușor de accesat următoarele elemente:
- Datele de contact (nume, adresa fizică, telefon la care îi poți contacta în cazul în care este o problemă cu comanda plasată)
- Datele fiscale
- Secțiunea de "Politici de confidențialitate" și "Termeni și condiții"

Dacă verifici, site-ul menționat de tine conține majoritatea criteriilor importante menționate mai sus. Este un magazin popular cu mulți clienți.

Ce mai poți face este să cauți pe Google recenzii despre acest magazin online. Poți citi părerile celor care au achiziționat anterior un produs prin intermediul site-ului respectiv. În felul acesta te informezi și vezi dacă sunt probleme generale pe care alți cumpărători le-au întâmpinat.

| floreadan a răspuns:

Da, e un maagzin legit, poti avea incredere in el. Ti-ai luat telefonul?

| micclaudia a răspuns:

Da, eu comand foarte des si folosesc codul QUICK680 ca sa am o extra reducere.