| Adry05 a întrebat:

Returul pe elefant.ro este gratuit? Adica platesti taxa curierului ca iti ridica coletul sau suporta ei acest cost? Nu gasesc concret la ei pe site.

Răspuns Câştigător
| BroascaCuElice a răspuns:

13.1.1 Modalitati si termene de returnare a produselor

Clientul se obliga sa notifice elefant.ro intentia sa de a returna produsele achizitionate, prin e-mail la contact@elefant.ro sau prin telefon la numarul 031. 9301 sau sa efectueze returul prin facilitatea de retururi on-line ce se poate gasi in contul de utilizator, in termen de maxim 30 de zile calendaristice de la primirea produselor. In caz contrar, elefant.ro poate refuza coletul.

Informatiile necesare care trebuie furnizate elefant.ro pentru trimiterea curierului sunt urmatoarele:

data expedierii coletului;
numarul Comenzii;
suma de returnat;
adresa de unde curierul urmeaza sa preia coletul de retur;
modalitatea de plata dorita (datele contului bancar sau voucher de cumparaturi echivalent cu suma produselor returnate).
La primirea informatiilor referitoare la intentia de retur a clientului, elefant.ro efectueaza o solicitare la curier si trimite curierul la adresa indicata in comunicarea clientului pentru a ridica coletul de returnat. Costurile de transport ale coletului/elor returnate nu intra in responsabilitatea clientului, acestea urmand a fi asumate de Elefant.ro.

| Adry05 explică (pentru BroascaCuElice):

Multumesc, eu am gasit alta sectiune pentru retur unde era alta informatie. Zicea si acolo ca e gratuit dar am mai patit-o cu answear, era GRATUIT doar daca faceai o alta comanda de pe site. laughing am vrut sa ma asigur, multumesc

2 răspunsuri:
| CatGirl a răspuns:

Da, returul este gratuit.