Întrebare recomandată | adrianbestboy98 a întrebat:

Sall,e in constanta un magazin nicostil si am luat duminica o masina cu telecomanda si nu mi-au dat bon(dar am pretul si deasupra pe aceeasi eticheta e si numele magazinului) aseara am vrut sa vad daca merge,telecomanda mergea dar masinuta nu, credeti ca mi-o vor schimba(tot una identica) daca nu am bonul? si ce sa le spun?

4 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Daca este numele magazinului pe aceeasi eticheta cu pretul ti-o vor schimba.

| adrianbestboy98 explică (pentru alexs99):

Sper si eu, pentru ca tot acelasi model il iau

| Jukutzel a răspuns:

Du-te acolo si zii ca ai fost ieri, ai luat masina asta si nu merge. Daca iti cere bonul zii ca nu ti-a dat, da scrie acolo pe eticheta detaliile.(dar sigur nu ti-a dat bon sau ai uitat sa o iei?)Fara bon daca ai noroc tio schimba daca nu viata.

| adrianbestboy98 explică (pentru Jukutzel):

Ar trebui sa o schimbe pentru ca am si dovada ca am luat-o de la ei, am deasupra pretului numele magazinului