| GiGoLoEuRoPeAn a întrebat:

vreau sa cumpar o placa video: Placa video Forsa nVidia GeForce FX5500, 256MB, DDR, 128bit, DVI-I, AGP 8x pret 129 lei si vreau niste pareri despre pret si compatibilitate cu o placa de baza:chaintech sk8t800 P.s am un sistem mai vechi si nu doresc sa renunt la el

Răspuns Câştigător
| FirstplaceXXX a răspuns:

Sistemele mai vechi folosesc AGP. Placa video este AGP si de ce sa nu mearga? Iti va functiona si e chiar mai mult decat suficienta pentru ce vrei tu sa joci.

6 răspunsuri:
| buzucan a răspuns:

Http://recomandare.info/placa-video-sfaturi-de-achizitie.html cred ca aici o sa aflii ceea ce doresti, mai ales daca doresti o palca video buna

| TeamLana a răspuns:

Orice de la nVidia sunt foarte bune. Dar sugerez să iei una de 2-3 gb, dacă vrei să ai o calitate bună la jocuri.

| GiGoLoEuRoPeAn explică (pentru TeamLana):

Eu nu doresc pentru jocuri placa video pentru un cs si un nfs e foarte buna dar cu placa de baza cum stau
Daca zici ceva de ea care sa imi convina iti dua funda

| TeamLana a răspuns (pentru GiGoLoEuRoPeAn):

Păi, în primul rând, totul se vede muuuuuuuuult mai clar. Filmele sunt mult mai clare, si refresh-rate-ul e de 60mhps. Deci, totul se vede mult mai clar.

| GiGoLoEuRoPeAn explică (pentru TeamLana):

Nici nu ai citit bine intrebarea ca am scris acolo daca esti atent si modelul placii de baza si vreau sa stiu si compatibilitatea placa video=placa de baza

| trolololo a răspuns (pentru GiGoLoEuRoPeAn):

Cumpără second hand. Cu 50-60 lei găsești una destul de buna. E mult prea mult 129 lei pentru o placa foarte slaba. Chiar și pentru AGP.