| victoria2007 a întrebat:

A comandat cineva ceva de pe site-ul ALIEXPRES? pot sa am incredere, coincid produsele care sunt afisate pe net cu cele primite?

Răspuns Câştigător
| Grigore_Daniel_1984 a răspuns:

Interesant cu returnarea. Cine mai stă să trimită o comandă în China și pe banii lui. Dacă îți iei țeapă te mulțumești cu asta nu mai aștepți o lună și ceva să vezi dacă mai se rezolvă ceva. Eu am avut o experiență neplăcută și cunosc pe cineva în aceeași situație. Calitate înainte de preț mic.;-)

9 răspunsuri:
| Grigore_Daniel_1984 a răspuns:

Salutare. Eu am comandat 2 telefoane de pe aliexpress. La unul aveam probleme cu semnalul și la celalalt nu se închidea capacul din spate prea bine. Se vede bine că sunt chinezării. Menționez că vânzătorul magazinului respectiv avea 5 stele și comm numai de bine. poate sunt eu prea pretențios, mai ales că înainte de a comanda am avut Samsung Galaxy S3, S4, S5. Eu nu aș mai comanda de la ei, acum depinde și ce vrei să comanzi. Ai grijă că trebuie să plătești Tva-ul din valoarea produsului, atunci când te duci la poștă să îl ridici. Produsul ajunge în aproximativ o lună de când îl comanzi.;-)

| PCinfo a răspuns:

Sigur ca da!
Daca nu esti multumita/nu coincid se pot returna si vei primi banii achizitionarii inapoi garantat.
Funda?

| express11 a răspuns (pentru PCinfo):

I-auzi! dai raspunsuri aiurea, si nici nu stii ce-i asta! funda?

| PCinfo a răspuns (pentru express11):

Nu trebuie sa stiu ce e, asa e legea.
Cand vei creste mai mare vei intelege.

| express11 a răspuns (pentru PCinfo):

Cred ca in china nu au aceleasi legi, daca vezi de unde este site-ul, si din pacate sunt destul de mare.am foto adevarata, si inainte, am mai avut una, in care eram tot eu fara echipament.

| PCinfo a răspuns (pentru express11):

Este aceeasi lege de inapoiare produs.
Cinteste inainte sa te uiti pe un site si nu mai da reply ca nu sunt aici sa ma cert, sunt aici sa ajut.Fiecare user isi exprima opinia personala.

| express11 a răspuns (pentru PCinfo):

Ok.mi greu cu cintitul, vad.la alien expres platesti cu cardul, platesti taxe vamale, si le trimiti... unde? inapoi, dar banii nu ii mai vezi.bafta!

| PCinfo a răspuns (pentru express11):

Daca nu implineste caracteristicile care erau afisate la comandarea produsului sau o eroare de colet poate fi raportat si returnat.Si ce daca platesti cu cardul? Daca-i eroare de colet/neindeplinirea cerintelor poate fi returnat oricum.
Nu mai da reply aiurea daca nu ai habar de nimic. Eu cu asta ma ocup zi de zi nu ai cum sa ma contrazici!

| express11 a răspuns (pentru PCinfo):

Ok.pa