| vinhod a întrebat:

Salut, acum cateva zile. mi-am luat o "teapa" de pe internet, si-am platit pentru un Samsung galaxy s3 care s-a dovedit a fi un fake total. comanda s-a facut prin urgent curier, deja tranzactia s-a efectuat, mai pot sa fac ceva?

Răspuns Câştigător
| greyhound a răspuns:

Presupun ca l-ai luat de pe un site gen okazii. Mai mult decat o plangere la politie pentru inselaciune (asta in cazul in care pe pagina produsului scria ca e original) nu prea mai ai ce face.

2 răspunsuri:
| MuncaLaDomiciliu a răspuns:

Incearca sa iei legatura cu teparul, si daca nu iti returneaza banii, te duci si reclami la politie.Infractiunea se numeste inselaciune.Sa ai la tine toate chitantele si actele doveditoare.Succes!

| TheAlexCrt a răspuns:

Da mai poti, doar daca este cu ramburs, atunci poti refuza coletul, dar daca nu e, chiar n-ai ce sa mai faci...