| Iu1i4n a întrebat:

Salut! Acum două săptămâni am dat comanda de o pereche de adidași pe internet unde se făcea doar plata online, fara ramburs la colet, încă nu mi-a venit coletul și cei de la care am dat comanda nu-mi răspund la mesaje.Ce pot face?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de pe ce site ai cumparat adidasii, ca unele sunt fake.

| mihai69 a răspuns:

Reclamație la ANPC.

| relian a răspuns:

Cind cumperi online și plătești atunci pe loc, practica asta cu platitu cand vine produsul, doar la romani am vazut-o, citit-o, în sf n-are importanta.
Cind mai cumperi ceva fa-o prin PayPal, ai garantat produsul sau banii plătiți. Ce ai făcut tu, dacă folosești direct plata cu cardul iei tepe, depinde de la cine cumperi.
Dacă este firma mare, cunoscuta, atunci mergi la sigur și plătind cu cardul, dacă îs firme de astea ce nai auzit de ele, evitale, sau plătește prin PayPal, sau Facebook ori ce alte de astea mai sunt, dar cea mai sigura este plata prin PayPal, aia iei garantează banii, ori produsul cumpărat.

| KovacsB a răspuns:

Iti cumperi o pereche de sandale ca vine vara.