| anonim_4396 a întrebat:

Ramburs Posta Romana : Salut! Recent am vandut ceva pe internet, expediat prin posta cu plata ramburs.Clientul a ridicat coletul pe 15 dar bani inca nu mi-au venit (26, adica aproape doua saptamani ). Este posibil sa se faca „ pierdut " rambusul avand in vedere ca era 650 lei?

Răspuns Câştigător
| Andrei_Lucian_1975 a răspuns:

Intarzierea este deja prea mare.Mergi si verifica la of. postal de unde apartii.Nu se poate face pierdut deoarece si tu cat si destunatarul produsului detine-ti documente de expediere! Cere celui ce a afacut plata sa-ti trimita seria chitantei si se poate verifica si on line prin serviciul postei romane Track & Trace! Succes!

5 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Banii ar fi trebuit sa iti ajunga in 3 - 5 zile. Mergi la Posta si verifica, rambursul nu se poate "pierde".

| viotedy a răspuns:

Orice e posibil cu ametitele alea de la posta

| AgathaRo a răspuns:

Ai trecut valoarea coletului cand ai completat formularul? Mergi la posta unde ai pus coletul cu factura si intreaba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca a trimis banii prin mandat postal, pot intarzia si peste doua saptamani.Ar fi recomandat ca el sa mearga si sa reclame intarzierea.Mult noroc.

| Antivshop a răspuns:

La valoare colet am trecut 200 lei (oricum coletul a fost ridicat ). Am fost la posta de trei ori si nimic. Chitanta inca o am daca ajuta cu ceva...