| vasy24 a întrebat:

Am 16 ani,detin un card,nu sunt angajat, si pot pune pe card suma necesara pentru a plati in fiecare luna o rata

Pot cumpara cu cardul in rate fara dobanda fara sa fiu angajat?

2 răspunsuri:
| Predator30 a răspuns:

Eu nu stiu cum deti tu card la 16 ani? eu nu detin la 17 mai un pic fac 18.

| anyia a răspuns:

Nu, trebuie sa ai minim 18 ani si sa fii angajat undeva pentru a putea cumpara ceva in rate. Eventual, poti incerca sa cumperi obiectul respectiv si sa-l platesti cu cardul tau pe numele unuia dintre parinti.