| Andreszfho a întrebat:

Am 16 ani si primesc alocatia pe card de la banca BCR. Intrebarea mea este daca pot baga banii in jocuri sau sa-mi cumpar ceva online.

5 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Asta depinde strict de tipul de card facut la BCR. La jocuri, mai ales ca minor, nu ar trebui sa ai voie, la fel ca si la casele de pariuri.

| Andreszfho explică (pentru antimulte):

City card - debit

| Andreszfho explică (pentru antimulte):

Oare se poate?

| Andreszfho explică (pentru antimulte):

?

| antimulte a răspuns (pentru Andreszfho):

Sa cumperi se pare ca te lasa la platile online fiind emis sub sigla Mastercard, dar ramane doar un card de debit, dar la jocuri sau pariuri nu. Era simplu sa citesti pe siteul BCR treaba asta.
https://www.bcr.ro/....../city-card