| Rexofere a întrebat:

Salut! Am comandat ceva de pe Altex si intreb daca as putea sa stiu unde se afla pachetul meu! Am platit online cu cardul si as vrea sa stiu in timp real unde se afla coletul/pachetul. Pot face asta? Daca da, cum?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai platit cu cardul banuind ca ai cont pe altex online, acolo nu iti dau un tracker al comenzii?
Poti sti unde se afla un anumit colet doar daca detii AWB, la societatea de curierat care se ocupa cu livrarea.
La ei (altex) din cate imi aduc aminte livrarea se face prin propriile masini si astfel ei nefiind societate de curierat nu pot sa iti dea AWB zic
Pe site la ei apare asa referitor la "Data estimata a livrarii" DATA ESTIMATĂ A LIVRĂRII: data de livrare a Produselor estimate de Altex sau, după caz, Partener și afișată în momentul efectuării unei Comenzi, fiind înțeles că, în cazul în care Comanda conține Produse vândute de Parteneri diferiți sau Produse livrate de Altex și Parteneri diferiți, Comanda va conține data estimată pentru livrarea fiecărui Produs.
Ceea ce ma duce cu gandul ca daca marfa este vanduta de Altex ti-o livreaza ei, daca este vanduta de un partener prin MARKETPLACE ti-o livreaza acea societate terta prin curierat?
Nu cunosc detalii despre MARKETPLACE-ul altex intrucat eu comand de la ei de obicei doar din magazin, iar cand am de cumparat lucruri mari precum frigider, masina de spalat mi-o livreaza tot ei acasa; de la terti nu cumpar nici de la altex, nici eMAG.

Poti oricand sa-i contactezi : https://altex.ro/contact/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti, maxim afli daca e prin depozit la un curier,

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Azi este inchis e sarbatoare minivacanta, de maine incolo cand se redeschid magazinele suna la Altex si intreaba i