| MZc a întrebat:

Dacă am comandat un telefon de pe altex.ro și l-am plătit cu cardul online și între timp m-am răzgândit și am refuzat coletul, mi se vor restitui banii? Sau trebuie sa mai plătesc ceva?

6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Din păcate pentru altex, da, îți vei primii banii înapoi.

| Furnicuta000 a răspuns:

Da, dar e mai mare bataie de cap. Trebuie sa astepti sa ajunga coletul inapoi la ei, sa se considere comanda anulata, sa le dai mail. Daca astepti dupa ei sa iti trimita banii fara sa ii presezi dureaza mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti se iau banii pentru transport?

| DanielVălean a răspuns:

Dacă ai decis să returnezi produsul, este dreptul tău și obligația lor de a-ți restitui banii.

| pentesterintimpuliber a răspuns:

Trebuie sa-ti restituie banii, e dreptul tau, dar din cate stiu la Altex o sa ia ceva vreme pana-i primesti inapoi