| anonim_4396 a întrebat:

Am comandat ceva de pe eMAG si am platit cu cardul. Pe aplicatia bancii imi apare in raportul de tranzactii "o tranzactie in asteptare" iar pe contul de client de pe eMAG scrie ca plata a fost acceptata si urmeaza a fi livrat produsul zilele astea. Totusi mie banii inca nu mi i-a luat din cont si nici nu am vreun buton ceva ca sa aprob tranzactia respectiva, in mod normal stiam ca trebuia sa-i ia direct. Au trecut vreo 4 ore de la plasarea comenzii. Este totul in regula sau ar trebui sa sun la banca ori la eMAG? Banuiesc ca mai sunteti pe aici care ati platit cu cardul de pe eMAG.

Răspuns Câştigător
| Alinailies a răspuns:

Daca tranzactia este in asteptare, inseamna ca acei bani au fost blocati in contul taau si vor fi transferati care eMAG.
Daca la eMAG apare ca plata acceptata, inseamna ca vor disparea banii din contul tau curand.

2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns (pentru Alinailies):

Am inteles, multumesc!

| mihai69 a răspuns:

Tranzacția a fost procesată, dar banca celor de la eMag încă nu a cerut banii din contul tău; suma e însă blocată și nu o mai poți folosi.