| David02341 a întrebat:

Salut! Am comandat acum 8 zile o figurina de actiune de pe eMAG livrata de catre Tbzil.Cand urmaresc livrarea imi zice doar ca plata a fost acceptata, dar am primit email cum ca produsul a fost livrat. Emag nu mai au numar de telefon iar asistentul chat este foarte slab.Credeti ca as putea sa contactez Tbzil sau pe altcineva pentru a lamurii totul?

3 răspunsuri:
| Anonimul151 a răspuns:

Încearcă sa cauți pe google acel magazin partener eMAG sa vezi dacă au și magazinul lor online. Iar dacă au le cauți datele de contact, nr de tel sau mail.

Pe mail nu le găsești datele de contact nici ale eMAG-ului, și nici a, partenerilor eMAG. Ca să vorbești cu cineva de la eMAG ori prin chat ori cauți un mail de contact...

În acel mail ce mai scrie? Doar că a fost livrat? Ai primit awb? L ai verificat pe site ul firmei de curierat?

| David02341 explică (pentru Anonimul151):

Am primit awb dar nu stiu ce sa fac cu el.Nu sunt sigur cum sa aflu site-ul firmei de curierat

| danieldianys a răspuns:

Buna ziua, va sugerez sa luati legatura cu Emag. Aveti aici informatii de contact dar si sfaturi potrivite pentru situatia intalnita. Va doresc mult succes!

https://www.telefoncontact.online/telefon-contact-emag-romania/