| Alleeeex a întrebat:

Salut.
Am comandat ieri un hanorac de pe site ul h&m si azi mi-am dat seama ca am selectat marimea gresita, cum pot sa anulez comanda?

Răspuns Câştigător
| Alleeeex explică:

Termenul este de 14 zile. Daca nu l-ai platit, poti refuza coletul.

7 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Te interesezi prin telefon sau net daca a plecat comanda. Daca n-a plecat poti modifica comanda. Daca a plecat o poti returna in termen de 15 zile, conform legislatiei in vigoare.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Citeste OUG nr. 34/2014. La art.9 spune ceea ce am scris eu.
Ai platit hanoracul?

| Alleeeex explică (pentru CodrutElian1990):

Am sunat, comanda nu a plecat dar nu pot sa o anulez
pot doar sa l returnez

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Alleeeex):

Dar de ce nu ai cerut sa-ti schimbe marimea? Sau nu-l mai vrei?! Nu ai zis daca l-ai platit.

| Alleeeex explică (pentru CodrutElian1990):

Nu l am platit

| Alleeeex explică (pentru CodrutElian1990):

Nu poate sa mi schimbe marimea

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Alleeeex):

Daca nu l-ai platit, nu ridica pachetul.