| D3ni55 a întrebat:

Salut, am luat o boxa si nu are inca 24 de ore de cand am cumparat-o. Si vreau sa o returnez, dupa cat timp o pot returna, imi dau banii inapoi sau trebuie sa-mi iau altceva? Magazinul e Dedeman

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

14 zile la cumparare online. Altfel doar s-o trimiti in garantie! Faci o copie dupa factura, pastrezi factura in original si trimiti copia in cutie cu boxa si certificatul de garantie. Pe certificat este scrisa adresa unde s-o trimiti. Daca nu te descurci ia legatura cu magazinul!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Returnarea este posibila si obligatorie s-o accepte doar la cumparaturile online.
Daca ai cumparat boxa dintr-un magazin fizic atunci returnarea este posibila, de regula, doar daca magazinul vreo s-o accepte.
Singura exceptie este in cazul defectiunilor de fabricatie.