| anonim_4396 a întrebat:

Salut am si eu o probelma mi-am luat zilele astea o pereche de bocanci de piele...am dat o gramada de ei si azi cand i-am purtat m-au ros de mi-au luat pielea de pe calcaie...Ce pot face sa se largeasca?

1 răspuns:
| znstr a răspuns:

Poti sa pui niste sosete imbibate in otet/spirt/apa calda si sa le lasi peste noapte cu ele, sau 2-3 zile. Poti sa pui de asemenea pentru cateva zile niste ziare sau altceva in interior ca sa se mai obisnuiasca pielea aia. O sa se lase ei cu timpul.