| Daniel_Marius_1991_EMFT a întrebat:

Salut am si eu o problema, cineva mi-a cumparat de la metro o pereche de adidasi kappa dar mi frica sa nu fie fake pentru ca pe eticheta scrie made in china...ma poate lamuri cineva cum ami dau seama daca is fake...dau funad

7 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Adidas si nike au inceput sa fabrice in asia in anii 90.
nu e un secret ca majoritatea au fabrici acolo deoarece mana de lucru e foarte ieftina.

Răspuns utilizator avertizat
| IIIshaneIII a răspuns:

Eu am 2 perech nike si amandoua sunt made in vietnam, acum nu stiu ce sa zic china suna prea china ca sa zic asa, macar daca scria made in P.R.C suna mai frumos

| Daniel_Marius_1991_EMFT explică (pentru IIIshaneIII):

China ne sperie...dar ma gandesc ca cei de la metro nu ar pune in rafturi niste copi...dar nu sunt sigur 100%.

| Daniel_Marius_1991_EMFT explică (pentru InYourFaceTwice):

Imi poti da mai multe detalii te rog.
De unde sti ca sunt originali?

| Lioana a răspuns:

Nu cred ca conteaza daca sunt fake sau nu. Nu conteaza unde sunt facuti ci calitatea lor. De vreme ce i-ai primit si ii ai deja, poarta-i cat te tin.