| Anonymuss_1194 a întrebat:

Am cumparat o pereche de Converse All Star de pe internet si sunt destul de multumit de ai, au sigla exact ca unii originali, pe calcai tot ca la All Star originali dar sunt nelamurit : Desi au tot absolut ca la unii originali (inclusiv bullet point-ul), pe eticheta scrie Made in China. Unii zic ca sunt fake altii zic ca nu. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Pufiskate a răspuns:

Ciao! Mi-am luat si eu tot de pe net(www.tenisi.com.ro). In Romania Converse este adus de Elmec. Deci, daca ai pe cutie o eticheta mica unde scrie ca distribuitor...blah, blah este Elmec, atunci sunt originali. Converse produce in China(in cea mai mare parte)dar si in Indonezia, Taiwan...China este cea mai mare si mai ieftina piata de lucru.

4 răspunsuri:
| AlenaVictoriaMaria a răspuns:

Profa de educatie tehnologica ne-a spus daca e made in china ori e fabricat in china ori sa folosit forta de munca chinezeasca deci ar fi mai pe inteles ca muncitori chinezi lau fabricat dap oricum nu conteaza

| shotocan123 a răspuns:

Dc arata bine ce conteste unde sunt facuti
crezi ca astia nu stiu cum sa falsifice ceva adica nu numai ei
deci nu conteste sigla conteste dc spune
mai firma nu e de akl deci nu i normal ca sunt fake si ce e de firma e de firma na

| Anonymuss_1194 explică:

Este luat de pe www.converse-online.ro care s-a mutat pe www.tenesi.com.ro recent,... are Elmec pe ei, multumesc.

| CatalinaM a răspuns:

Daca scrie Made in China sunt fake. Parerea mea