| catalin542000 a întrebat:

As dori sa cumpăr niște piese de pc de pe aplicația Newegg.

Si am următoarele intrebari:

1. Livrează în tara?
2. Pretul transportului include și taxa vamala?
3. Dacă prețul transportului nu include taxa vamala, cam cât ar costa aceasta taxa?
4. Dacă nu ar livra în tara, as putea sa pun o firma de curierat care face transport America-Romania sa ia comanda de la Newegg si sa o aducă în tara?
4.1 Si daca se poate, bănuiesc ca prețul curieratului nu include taxa vamala?

Sunt foarte curios sa aflu aceste întrebări și asi dori sa îmi răspundeți, ba mai mult, mi-ar plăcea sa se nimerească careva care a dat deja comanda pe Newegg.

FUNDA pentru cel mai bun răspuns, clar, concis!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Costă foarte mult nu te complica ca sunt si taxe vamale de plătit si dai pe piesele alea cît nu face, cauta aici in țara sa cumperi mai ieftin.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu, nu ai dori. Nu merita sa iei nimic din SUA din zona IT. Transport + vama te rup.