| adrianjk a întrebat:

Ce alegeti, sa investesti intr-un lucru uzat dar de buna calitate sau sa cumperi un produs nou, dar de o calitate inferioara? Cu aceiasi bani.

Răspuns Câştigător
| LasleaIoan1972 a răspuns:

Aleg sa repar cel vechi calitatea de astazi este foarte slaba nici macar loterie nu mai este, de exemplu un technics de 40 ani al firmei Panasonic sau Marantz tot de 40 ani sau Sony de 40 ani merita reparate nici nu se compara cu pocnitorile din ziua de astazi, oricand as repara ceva vechi pentru motivul ca atunci se faceau produse de super calitate si super durabile acum orice firma face productie nu calitate

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de context. Nu e un raspuns general valabil.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Produsul nou.

| Dismally a răspuns:

Depinde despre ce produs este vorba si cum il folosesc. Probabil cel nou pentru ca la acesta beneficiez de garantie.

| StrongHeart a răspuns:

Daca vorbim despre masini, as alege prima varianta.Se cauta.

| romeo78 a răspuns:

Produsul nou. Produsul uzat este o loterie. Poți să te folosești de el, ani sau în scurt timp să cedeze.
Dar, dacă este restaurat, recondiționat de către profesioniști, este o investiție sigură.

| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru romeo78):

Produsul uzat este cu mult peste cel nou care din start are viata foarte scurta si de proasta calitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să înțeleg. Am ocazia să cumpar unul dintre două produse. Un produs de calitate și un produs de calitate inferioară primului la aceeași bani. Păi? Mai avem nevoie să discutăm?

| geoor a răspuns:

Eu unul mi-am construit unitatea cu aproape toate piesele la mâna a doua prin 2015. Funcționează perfect după aproape 5 ani. Aș evita produsele extrem de uzate sau reparate, dar nu evit să cumpăr produse folosite.