| RAY a întrebat:

Voi cum alegeti un produs in functie de pret? e pretul o siguranta ca e ceva de calitate?

5 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Niciodată nu m-am luat după preț. Dacă îmi place un tricou care e 600 de lei mi-l iau și la fel și dacă e 2 lei.
Am avut chestii scumpe care au ținut puțin și chestii ieftine care au ținut mult și de asemenea și invers.

| OldSoul a răspuns:

Depinde de raportul calitate/pret, in functie de asta alegem produsele cumparate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moldovenii de peste Prut au asa un proverb : " Din rahat ciocolata nu mai faci"

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Decat daca il impachetezi si-l vinzi in alta parte ca si cum nici n-ai sti. laughing)

| LasleaIoan1972 a răspuns:

In nici un caz actual, unele firme au adaus de 500-5000%,de exemplu un stick de 32gb costa 60 lei si am vazut pe factura de achizie de 3 lei bucata, deci era scumpit de 20 de ori adica 2000%, la pretul de 60 lei ei pot face reducere 90%adica sa l vinda cu 6 lei, dar si la 90% reducere la pretul lor ei au dublu adica 6 lei adica fata de pretul de achizitie de 3 lei e dublu adica 200%, astazi e hotie pe fata pentru ca oamenii nu cunosc preturile reale, ei cred ca pretul din magazin e corect nu super umflat, acest exemplu este valabil in toate magazinele sau alte metode de vanzare