| anonim346575 a întrebat:

Salut Ce inseamna pe okazii.ro la calificativ neutru sau negativ cand scriu uni Altele la ce se refera

Răspuns Câştigător
| Okaziiro a răspuns:

Salut ionut_2786, Atunci cand comentariul "Altele" apare in dreptul unui calificativ neutru sau negativ inseamna ca utilizatorul l-a ales dintr-o lista de motive si nu a dorit sa dea mai multe detalii. Daca mai ai si alte intrebari legate de sistemul de calificative ne gasesti numarul 0374652944 sau pe email la suport@okazii.ro. O zi placuta!

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Negativ=vanzator neserios. se da asa ceva daca produsul nu are specificatiile prezentate, daca ti-a trimis altceva, sau daca produsul are probleme, e defct/ciobit etc.
neutru se da daca produsul e ok, insa apar probleme precum : a durat mult livrarea sau etc.

| ovidius a răspuns:

Neutru = nu îţi scade reputaţia
Negativ = scade reputaŢia, iar cu o reputaţie mică sau negativă va fi greu să mai faci tranzacţii pe site-ul respectiv.

| LivingLouder a răspuns:

Inseamna ca au avut probleme la primirea coletului