| Ionut321123 a întrebat:

Ce inseamna calificativul neutru acordat pe okazii.ro?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Pentru astfel de situatii se da negativ. Neutru se da spre exemplu: vanzatorul ti-a zis ca a trimis produsul azi, dar te-a facut sa mai astepti 2 zile, etc, adica banalitati. La astfel de situatii, ca cea de mai sus, negativ 100%, daca chiar nu si o raportare.

4 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Nu e nici bun, nici rau...dar pentru miniciuna ar trebui un vot negativ.

| Okaziiro a răspuns:

Salut! Acorzi calificativ neutru daca tranzactia nu a decurs ireprosabil. Iti recomandam ca atunci cand ai probleme cu o comanda sa iei legatura cu vanzatorul inainte de acordarea calificativului. Iti stam la dispozitie la suport@okazii.ro sau 0374OKAZII

| Ionut321123 explică:

Eu am comandat un telefon care spunea ca este nou si decodat si cand mi-a venit era folosit si codat pe Orange. Pentru asta merita calificativ neutru, nu?

| sltlp a răspuns (pentru Ionut321123):

Pentru astfel de situatii se da negativ. Neutru se da spre exemplu: vanzatorul ti-a zis ca a trimis produsul azi, dar te-a facut sa mai astepti 2 zile, etc, adica banalitati. La astfel de situatii, ca cea de mai sus, negativ 100%, daca chiar nu si o raportare.

| Ionutzu_6007 a răspuns:

Adica nu schimba cu nimic calificativul tau general